Dlaczego warto wybrać garnki emaliowane?

Obecnie coraz więcej osób interesuje się zdrowym trybem życia, szuka produktów, które są bezpieczne, nie zwiększają ryzyka wystąpienia chorób. Wśród produktów, które są cenione za bezpieczeństwo, można wymienić garnki emaliowane. Dlaczego warto je wybrać? Co oferują producenci?

Jakie zalety mają garnki emaliowane?

Emaliowane garnki przez pewnie czas zostały wyparte przez inne produkty z aluminium czy żeliwa, ale od kilku lat znów wracają do łask. Gotowanie w tego typu garnkach jest zdrowe, polecane dla małych dzieci oraz osób, uczulonych na nikiel. Dzięki połączeniu stali i emalii garnki tego typu równomiernie rozprowadzają i utrzymują ciepło, ograniczają ryzyko przypalenia się potraw, nie wydzielają żadnych szkodliwych substancji. Gotowanie w garnkach nie ma wpływu za smak i zapach przygotowywanych dań. Dużą zaletą garnków emaliowanych jest łatwość w utrzymaniu w czystości. Gładka powierzchnia sprawia, że bardzo łatwo się je myje, nie wymagają polerownia, nie przywierają do nich zanieczyszczenia ani drobnoustroje. Emalia jest oporna na korozję, ścieranie, środki chemiczne, wysoką temperaturę i inne czynniki, dlatego garnki przez wiele lat wyglądają jak nowe, nie tracą swoich właściwości. Aby emaliowane naczynia spełniały swoje zadanie, trzeba o nie odpowiednio dbać. W celu ochrony powłoki do mieszania należy używać silikonowych bądź drewnianych akcesoriów, bez ostrych krawędzi. Garnków nie należy trzeć ostrą szczotką, wystarczy je namoczyć i przetrzeć miękką gąbką lub ściereczką.

Jakie garnki emaliowane można kupić?

Oferta garnków emaliowanych jest bardzo szeroka, klienci coraz częściej sięgają po te produkty. Garnki dostępne są w różnych pojemnościach, dlatego można dopasować je do swoich indywidualnych potrzeb. Można kupić małe rondelki, idealne do podgrzewania wody lub mleka, większe garnki o pojemności ok. 1,5-2 litry, a także duże garnki do 5 l, idealne dla wielodzietnych rodzin, a także do stosowania w barach czy restauracjach. Można zdecydować się na garnki emaliowane sprzedawane w kompletach lub dostępne luzem. Warto wybrać naczynia z pokrywką, zwiększająca ich funkcjonalność. Garnki emaliowane są estetycznie wykonane, można je stosować na kuchenkach ceramicznych, elektrycznych i gazowych, nadają się do mycia w zmywarkach, podgrzewania w piekarniku i przechowywania w lodówce. Dostępne są w różnych wzorach i kolorach, można wybrać produkty w stylu klasycznym lub nowoczesnym, świetnie prezentujące się w każdej kuchni. W sklepach są garnki w kwiaty, regionalne wzory, kropki, grochy, kolorowe obrazy lub zupełnie gładkie, w ulubionych kolorach.

Garnki emaliowane to doskonały sposób na przygotowanie zdrowych, smacznych potraw. Są uniwersalne, estetyczne i stylowe, a odpowiednio pielęgnowane sprawdzą się przez wiele lat.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *