0

Pomysły na pesto

Zielone pesto to doskonały sposób, żeby odmienić kanapkę, naleśniki, pizzę, makaron czy grzanki. Klasyczna wersja powstaje na bazie bazylii, oliwy, orzeszków piniowych i czosnku, ale tak naprawdę można je przyrządzać w wielu różnych wariantach.…Czytaj więcej »

0

Oleje z pestek na ratunek skórze

W ciągu ostatnich lat w kosmetyce coraz większą popularnością cieszą się oleje pozyskiwane z pestek owoców – malin, winogron, wiśni, moreli, granatu, dzikiej róży, a nawet arbuza. W małych owocowych pestkach kryje się prawdziwe…Czytaj więcej »

0

Graviola – wzmacniająca i przeciwnowotworowa

Graviolę naukowcy okrzyknęli nadzieją na raka. Odkryto w niej acetogeniny annonaceowe – substancje, które potrafią skutecznie unieszkodliwiać tkanki nowotworowe. Niezależnie prowadzone badania wykazały, że związki zawarte w gravioli radziły sobie nawet z przypadkami nowotworów…Czytaj więcej »

0

Różeniec górski na zmęczenie i depresję

Różeniec górski to zioło rosnące w arktycznych rejonach Europy i Azji, wzmacniające układ nerwowy i poprawiające wytrzymałość fizyczną. To jeden z naturalnych sposobów na zmniejszenie przewlekłego zmęczenia. Wykazano jego korzystne działanie w sytuacjach napięcia…Czytaj więcej »

0

Kąpiel borowinowa – domowe SPA

Borowina, nazywana „czarnym złotem”, to lek i kosmetyk w jednym.  Jest to rodzaj torfu, niezwykle zasobny w cenne mikroelementy, kwasy, garbniki, białka, żywice, krzemionkę. Borowinowa kąpiel jest niezwykle regenerująca i wcale nie trzeba jechać…Czytaj więcej »

0

Morwa biała odchudza i regeneruje

Morwa biała znana jest przede wszystkim ze swoich właściwości odchudzających. Jednak zalet ma znacznie więcej. Chińczycy od wieków stosują ją jako środek przeciwgorączkowy i regenerujący siły. W Europie odkryto ją stosunkowo niedawno, a hitem…Czytaj więcej »

0

Nasiona marchwi wzmocnią skórę i organizm

Wszyscy znamy i doceniamy zalety marchewki, która niemal codziennie gości na naszych stołach. Bardzo wartościowe dla naszego zdrowia są jednak również nasiona tego warzywa. To z nich wyrasta roślina, więc stanowią esencję jej wartości…Czytaj więcej »

0

Jak się odżywiać zimą

Wśród postanowień noworocznych warto zrobić miejsce na zmianę nawyków żywieniowych. Na początku roku mamy najwięcej zapału do tego, żeby coś zmieniać na lepsze. Jeśli spróbujemy wprowadzić nowe zasady w naszym sposobie odżywiania, efekty odczujemy…Czytaj więcej »