Cosmetics Zone inspiruje: ekologiczne produkty do manicure’u w zgodzie z naturą

Czy istnieją produkty hybrydowe trwałe, bezpieczne i ekologiczne? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie na przykładzie polskiej marki Cosmetics Zone. Jej produkty spodobają się świadomym konsumentkom i tym, które zaczynają się interesować etycznymi działaniami podejmowanymi przez marki kosmetyczne.

Ekologiczne hybrydy w trosce o naszą planetę

Współczesne kobiety zwracają uwagę nie tylko na możliwości produktów do manicure’u. Owszem, liczy się dla nas efekt stylizacji, jednak coraz częściej panie czytają składy i żywo interesują się zawartością buteleczek z kosmetykami. Wreszcie, nie jest  obojętna też etyczna strona zakupów.

Coraz więcej marek kosmetyków podejmuje działania, które mają na celu ochronę przyrody. Pamiętajmy, że sprzedaż produktów jest wynikiem szeregu działań, a ekologiczne podejście nie kończy się na cechach wyrobów, ale powinno obejmować także procesy produkcji czy kwestie transportu.

Zwróć uwagę na temat zmniejszenia śladu węglowego. Marka Cosmetics Zone wprowadziła zmiany, które mają na celu redukcję szkodliwych skutków transportu produktów. Zoptymalizowaniu uległ proces wysyłek, tak aby możliwie jak najwięcej paczek było odbieranych przez jednego kierowcę. Ty też możesz dołożyć do tego swoją cegiełkę, np. dokonując wspólnego zamówienia z mamą, siostrą lub koleżanką.

Zrównoważona produkcja lakierów hybrydowych

Jeśli jesteś świadomą ekologicznie konsumentką, docenisz asortyment Cosmetics Zone. Lakiery hybrydowe i akcesoria do manicure’u są wysyłane  w niebarwionych kartonach, a nie w stretchowanych paczkach z tworzyw sztucznych. Na etapie składania zamówienia możesz wybrać opakowanie w wersji eko – z wypełnieniem z tektury falistej i papierową taśmą klejącą. Aby jednak nie wykorzystywać papieru, kiedy nie jest to konieczne i pożyteczne, firma zrezygnowała z dołączania do paczek dokumentów sprzedaży w wersji wydrukowanej – są one przesyłane drogą mailową.

To jednak nie wszystko. By możliwie jak najskuteczniej eliminować przenikanie do środowiska mikroplastiku, w najbliższych latach brokat stosowany w kosmetykach, także w lakierach hybrydowych, zostanie zastąpiony przez jego w pełni biodegradowalną wersję.

Produkty o hipoalergicznych składach

Ekologiczna świadomość dotyczy też jakości kosmetyków używanych na co dzień. Cosmetics Zone stworzyło specjalną linię hipoalergicznych produktów hybrydowych i żelowych. To dobra wiadomość dla tych kobiet, które zrezygnowały z trwałych i wygodnych metod, ponieważ wystąpiło u nich uczulenie.

Zmodyfikowanie składu okazało się możliwe i wcale nie ucierpiała na tym odporność manicure’u na zniszczenia. W produktach nie znajdziesz drażniących substancji konserwujących i wcale nie musisz ograniczać swoich możliwości stylizacyjnych. W tej linii znalazły się nie tylko kolorowe lakiery, które mają delikatniejszy pigment, ale też bazy, topy, czy cleaner.

Hipoalergiczna linia Cosmetics Zone to odpowiedź marki na potrzeby kobiet

Małe kroki do wielkich zmian

Hybrydy są trwałe i z czasem nie gęstnieją, dlatego jedna buteleczka wystarczy Ci na kilka miesięcy i będziesz w stanie zużyć ją do samego końca. Klasyczne lakiery niestety szybko zastygają i siłą rzeczy po kilku tygodniach lądują w koszu. Zadbaj o staranne przechowywanie swoich lakierów, baz i topów hybrydowych. Pilnuj, żeby nie stały odkręcone bezpośrednio przy źródłach intensywnego ciepła czy lampie do utrwalania stylizacji. Schowaj je z daleka od słońca dziennego, najlepiej w ciemnym miejscu, w którym panuje temperatura pokojowa.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *