Jesień – czas na peeling!

Jesień jest najlepszym momentem, żeby poprawić wygląd skóry. Mało intensywne słońce, ale jeszcze brak mrozów, stwarzają idealne warunki do oczyszczających i złuszczających zabiegów. Szczególnie polecane na jesień są wszelkiego rodzaju peelingi – zarówno te wykonywane u kosmetyczki, jak i domowe. Polegają one na złuszczaniu naskórka, dzięki czemu skóra staje się gładsza, bardziej jędrna i jaśniejsza. To także sposób na zmniejszenie cellulitu i pobudzenie skóry do regeneracji.

Dlaczego jesienią?

Owszem – peelingi można robić o każdej innej porze roku. Jednak jesienią są one najbezpieczniejsze. Przez pewien czas po złuszczeniu naskórka skóra jest bardzo delikatna, bo pozbawiona swojej zewnętrznej bariery ochronnej. Niewskazane jest zatem wystawianie jej zarówno na słońce, jak i na działanie mroźnego powietrza. Jesienią pogoda jest optymalna na wykonywanie peelingów.

Poza tym właśnie po lecie skóra wymaga szczególnej regeneracji. W wyniku działania słońca jest ona często pozbawiona blasku, zmęczona, o nierównomiernym kolorycie, słabo nawilżona.

Zalety peelingów

Systematyczne peelingi przynoszą naszej skórze niekwestionowane korzyści:

  • oczyszczają poprzez odblokowywanie porów,
  • wygładzają,
  • wyrównują koloryt i w dłuższej perspektywie pomagają usunąć przebarwienia i nierówności,
  • pobudzają proces odnowy komórkowej (usuwają martwe komórki, a stymulują powstawanie nowych),
  • pozostawiają skórę gładką, jędrną i miękką w dotyku,
  • zmniejszają cellulit,
  • dodają skórze blasku i odświeżają ją,
  • pobudzają mikrokrążenie, dzięki czemu skóra jest lepiej zaopatrywana w tlen i składniki odżywcze.

Rodzaje domowych peelingów

Wśród peelingów wykonywanych w warunkach domowych możemy wyróżnić:

  • peelingi mechaniczne – bazujące na drobinkach ścierających (tzw. peeling typu scrub) – mogą nimi być drobne pestki, sól gruboziarnista, cukier, rozdrobnione łupiny orzechów włoskich, mielone ziarna kawy, sproszkowane korzenie roślinne; wyróżniamy tu peelingi:

a) gruboziarniste (do pielęgnacji ciała)

b) drobnoziarniste (do stosowania na twarz)

  • peelingi enzymatyczne – do cery delikatnej, suchej, naczyniowej, podatnej na podrażnienia – rodzaj złuszczania chemicznego przy pomocy enzymów roślinnych, które rozpuszczają zrogowaciały naskórek,
  • peelingi gommage – nakładane na twarz i pozostawiane do zaschnięcia w formie niby-maseczki; wraz z maseczką zostają usunięte martwe komórki naskórka.

 

Złuszczenie plus odżywienie

Ponieważ peelingi doskonale przygotowują skórę do przyswajania składników odżywczych, najlepiej, żeby preparaty do nich stosowane były wzbogacane o dodatkowe wartościowe substancje. W ten sposób skóra od razu może czerpać korzyści z usuniętego martwego naskórka i przyjmować cenne dla niej mikroelementy.

Szczególnie warte polecanie są peelingi bazujące na naturalnych składnikach, takich jak natłuszczające i odżywcze olejki, łagodzące i regenerujące wyciągi roślinne, niewielkie ilości kwasów owocowych (w większych ilościach mogą być stosowane tylko w preparatach używanych w gabinetach kosmetycznych i dermatologicznych), olejki eteryczne.

Moc natury w peelingu

Wśród kosmetyków do peelingu bazujących na naturalnych i nieprzetworzonych chemicznie składnikach warte polecenia są kosmetyki z serii Vianek od SYLVECO. Każdy z tych preparatów został skomponowany pod konkretne potrzeby pielęgnacyjne.

W serii Vianek znajdziemy:

Peeling energetyzująco-detoksykujący – dzięki nasionom ostropestu i kryształkom soli dokładnie złuszcza martwy naskórek i działa oczyszczająco. Oliwa z oliwek odżywia skórę, a olejek eukaliptusowy pobudza ją do naturalnej odnowy i działa detoksykująco.

0_0_productgfx_c0f1b6d2ef9991b9286598ca50ef36e9

Peeling kojąco-wygładzający z dodatkiem drobno zmielonych pestek jeżyn i cukru złuszcza martwy naskórek, a jednocześnie zmiękcza i nawilża skórę. Łagodzący olej z pestek malin pielęgnuje wrażliwą i skłonną do podrażnień skórę, a olejek lawendowy nie tylko działa antyseptycznie, ale również pozwala na odprężenie.

500_500_productgfx_177b0ff3fc7cae403b599304b9f28f6b

Peeling łagodząco-wygładzający z dodatkiem drobno zmielonych pestek czarnego bzu oraz cukru złuszcza martwy naskórek, jednocześnie nawilżając i uelastyczniając skórę. Olej kokosowy z dodatkiem witaminy E odżywia skórę, zapewnia jej gładkość i miękkość.

500_500_productgfx_2bddc07200c7ebbe152f7b03ebf69f16

Peeling nawilżająco-wygładzający z dodatkiem nasion czarnuszki i cukru złuszcza martwy naskórek, a jednocześnie dba o odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Olej z kiełków pszenicy oraz witamina E zapewniają skórze gładkość i ujędrnienie.

0_0_productgfx_3de48d123eb2f4e414e8e557eb5a7d8d

Peeling odżywczo-wygładzający z dodatkiem drobno zmielonych pestek moreli oraz cukru złuszcza martwy naskórek, a jednocześnie pozwala na przenikanie w głąb skóry składników odżywczych. Olej z pestek moreli i rokitnika dostarcza skórze cennych witamin i przeciwutleniaczy, poprawiając jej ogólną kondycję.

500_500_productgfx_fc21576548accb49069be1c97901664d

Peeling ujędrniająco-wygładzającyz dodatkiem drobno zmielonych pestek malin oraz cukru złuszcza skórę, jednocześnie ją wygładzając i nawilżając. Olejek cynamonowy działa antycellulitowo i poprawia mikrokrążenie skóry, dzięki czemu staje się ona jędrna i elastyczna.

500_500_productgfx_07176ced3475a6f92891ffbc07c1d544

Duża zaletą wszystkich peelingów z serii Vianek jest to, że od razu pozostawiają skórę miękką w dotyku i gładką za sprawą zawartych w nich olejków. Dzięki naturalnym kompozycjom zapachowym kosmetyki są aromatyczne, pachnące ogrodem, ziołami i owocami, co zamienia jesienne rytuały pielęgnacyjne w prawdziwą przyjemność.

Skomponuj swój peeling

Ci, którzy lubią trochę poeksperymentować i komponować własne, domowe kosmetyki, mogą sami przygotować peelingi ze zmielonych pestek maliny, nasion ogórecznika lekarskiego, pestek róży czy nasion wiesiołka.

Te w pełni naturalne drobinki ścierające skutecznie złuszczają martwy naskórek, a dzięki zawartym w nich mikroelementom, witaminom i przeciwutleniaczom mogą działać również jak odżywcza maseczka, jeśli pozostawi się je na skórze na dłużej.

Nasiona i pestki maliny, ogórecznika, róży i wiesiołka OlVity to naturalny półprodukt. Należy do niego dodać wodę albo ulubiony olej tłoczony na zimno (oliwa z oliwek, olej migdałowy, kokosowy), aby uzyskać konsystencję luźniej papki. Kosmetyk można dodatkowo wzbogacać olejkami eterycznymi w zależności od potrzeb. Jeśli chcemy użyć ich jako maseczki, możemy dodać również glinkę, jogurt, trochę miodu – w zależności od potrzeb konkretnej cery.

Naturalne peelingi do twarzy

Do złuszczania naskórka twarzy powinno stosować się delikatne peelingi drobnoziarniste albo enzymatyczne. Tutaj również warte polecanie są propozycje SYLVECO:

Wygładzający peeling do twarzy przeznaczony do cery suchej, dojrzałej, zmęczonej, wymagającej odnowy. Zawiera: korund, olej słonecznikowy, olej palmowy, wosk pszczeli, olejek z werbeny. Skutecznie złuszcza martwy naskórek, ale nie pozostawia podrażnień. Działa odżywczo i wzmacniająco, wygładza skórę, ujednolica jej koloryt, stymuluje regenerację.

0_0_productgfx_f535fd9683a27db558a59f709a12f1d1

Oczyszczający peeling do twarzy przeznaczony do oczyszczania skóry tłustej, mieszanej, z rozszerzonymi porami. Zawiera: korund, skrzyp polny, olej sojowy, masło Shea, olej z pestek winogron, olejek z drzewa herbacianego. Ekstrakt ze skrzypu polnego pozwala na normalizację pracy gruczołów łojowych i przyśpiesza regenerację skóry. Stosowany systematycznie nie tylko wygładza, ale też oczyszcza pory i zmniejsza produkcję sebum.

0_0_productgfx_e89d313336c9c0af8f68d12d8af522d9

Peeling enzymatyczny do twarzydo cery wrażliwej, skłonnej do podrażnień, naczynkowej. Dzięki aktywnym enzymom bromelainy i papainy delikatnie, ale skutecznie usuwa martwe komórki naskórka. Odżywcze oleje i masła regenerują skórę, poprawiają jej kondycję i koloryt.

0_0_productgfx_e9bdd34634c5cb6b0b91f8b5f132b0df

Uwagi dotyczące peelingów:

  1. W okresie jesiennym warto wykonywać peelingi raz na tydzień.
  2. Przy cerze trądzikowej, z ropnymi wypryskami nie stosujemy peelingów mechanicznych.
  3. Przy problemach z pękającymi naczynkami unikamy intensywnego ścierania gruboziarnistymi peelingami. Zachowujemy także ostrożność przy stosowaniu kosmetyków zawierających rozgrzewające olejki, jak cynamonowy czy eukaliptusowy.
  4. Peelingi doskonale przygotowują skórę do przyjmowania składników odżywczych zawartych w innych kosmetykach. Warto po złuszczaniu dodatkowo wmasować w skórę odżywczy olejek lub krem.

Te produkty kupisz w naszym sklepie:

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *