Popielata farba blond – komu będzie pasować?

Blond włosy już od dawna nie kojarzą nam się z czymś zwyczajnym czy nudnym, a to wszystko m.in. za sprawą różnorodnych produktów do koloryzacji, które pojawiają się na obecnym rynku kosmetycznym. Tym sposobem farba blond może przyjąć zupełnie inne oblicze w zależności od tego, na jaki odcień się zdecydujemy. Od kilku sezonów szczególnie popularny jest tzw. popielaty blond, który jest kolorem pod wieloma względami wielowymiarowym i szlachetnym. Kto będzie się dobrze prezentował w takiej koloryzacji?

Koloryzacja popielatą farbą blond – dla kogo będzie najlepsza?

Czym tak właściwie jest popielata farba blond? Ten kolor wbrew pozorom dość łatwo rozpoznać, choć z całą pewnością jest wielowymiarowy i przyciąga spojrzenia. To po prostu odcień blondu, którego podton jest wyraźnie szarawy, srebrny, a czasem wręcz siwy. Mimo że w wielu przypadkach takie farby są też jasne, to jednak nie brakuje średnich, a nawet ciemnych blondów, które także zawierają w sobie popielate tony. Jeżeli poszukujemy farby blond właśnie w tym wydaniu, możemy się kierować oznaczeniami (za popielate odcienie odpowiada cyfra 1 lub literka A po przecinku) bądź po prostu nazwami nadanymi przez producenta.

Poświata, jaka towarzyszy popielatemu blondowi, staje się szczególnie widoczna w sztucznym oświetleniu lub w promieniach słońca. W zależności od tego, jakiego efektu oczekujemy, możemy tutaj postawić zarówno na typowe blondy, jak i takie kolory, które wyglądają na siwe. Szarawe włosy tego typu są wyjątkowo modne i cieszą się dużym uznaniem zarówno na światowych wybiegach mody, jak i na ulicach wielu miast.

No dobrze, ale kto może zdecydować się na taką koloryzację, jeśli efekt ma wypaść naprawdę spektakularnie? Popielaty blond to znakomite rozwiązanie dla kobiet posiadających równie chłodny typ urody, szczególnie z jasną karnacją. Jeśli Twoja skóra posiada wyraźnie szarawy czy niebieskawy podton bądź też jest porcelanowa, to taka farba blond doskonale podkreśli rysy twarzy. Będzie się także świetnie komponować z jasnymi, niebieskimi lub szarymi oczami, wydobywając pełnię ich koloru oraz blask.

Jak osiągnąć popielaty odcień blondu?

Choć niezaprzeczalnie modna i elegancka, koloryzacja włosów przy pomocy farby blond w popielatym odcieniu to pod wieloma względami spore wyzwanie. W większości przypadków nie obędzie się tutaj bez rozjaśniacza, który niestety jest silnym środkiem chemicznym, a jego działanie może wysuszyć włosy i narazić je na łamanie. Dlatego bardzo ważne jest, by zwrócić dużą uwagę na skuteczną pielęgnację pasm zarówno przed, jak i po farbowaniu – tym sposobem wspomożemy regenerację włosów, a do tego przyczynimy się do dłuższego utrzymania intensywnego pigmentu w ich wnętrzu.

Wśród wspomnianej pielęgnacji istotne miejsce powinny zająć tzw. fioletowe płukanki i szampony, których głównym zadaniem jest neutralizowanie kolorów i ochładzanie odcienia na włosach. Przy popielatym blondzie tego rodzaju produkty będą niezbędne, żeby utrzymać szarawą czy srebrną poświatę, ponieważ z biegiem czasu na pasmach mogą zacząć być widoczne ciepłe, a czasem wręcz żółte refleksy.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *