Czy muszę być na keto, aby suplementować produkty BeKeto?

Podczas stosowania diet często niezbędna jest optymalna suplementacja. Keto jako restrykcyjny styl żywienia także jej wymaga, czego efektem jest między innymi oferta produktów BeKeto – pierwszej w Europie marki skierowanej do osób na diecie ketogenicznej. Co jednak ważne, z takich produktów mogą korzystać także osoby, których celem nie jest osiągnięcie stanu ketozy, a jedynie troska o stan zdrowia czy utrata tkanki tłuszczowej. Postanowiliśmy nieco przybliżyć możliwości, jakie dają te keto produkty.

Co to jest i na czym polega dieta keto?

Dieta ketogenna to szczególna i nietypowa forma żywienia, w której drastycznie zmniejsza się podaż węglowodanów do maksymalnie 20 – 50 gramów dziennie. Około 80% dziennej podaży kalorii powinno pochodzić z tłuszczy. Nacisk kładzie się na dobrej jakości mięso, tłuste ryby, owoce morza, część warzyw (m.in. awokado) i oleje roślinne, przede wszystkim słynny olej MCT. Dopuszcza się spożycie tłustego nabiału i wybranych owoców. Na diecie ketogenicznej celem jest przejście w stan ketozy. To zupełna zmiana trybu pracy organizmu, który przestawia się na pozyskiwanie energii z tłuszczu zgromadzonego w tkankach. Jest to więc sposób na szybką utratę tkanki tłuszczowej. Na początku niektórzy mogą doświadczać takich objawów, jak pogorszenie samopoczucia, zawroty głowy, problemy z trawieniem, może też im towarzyszyć uczucie zmęczenia. W takiej sytuacji niezbędna jest odpowiednia suplementacja. Stosuje się także zamienniki, które pozwalają zastąpić produkty bogate w cukry – jest to np. zamiennik tradycyjnego chleba, czekolada czy dżem bez cukru. Dieta ketonowa może być korzystna dla zdrowia, jeśli zadbamy o jakość produktów – ryby z dobrego źródła zawierają większą ilość kwasów tłuszczowych omega-3. Dieta ta jest także bogata w witaminy z grupy B czy, co ciekawe, witaminę D.

Keto suplementy od BeKeto

BeKeto ma ofertę dla osób, które potrzebują wsparcia na diecie keto. To także dobre rozwiązanie dla wszystkich, którym zależy na szybszym wejściu w stan ketozy i łatwiejszym jej utrzymaniu. Oferta BeKeto zaspokoi wymagania wielu osób, będących na keto diecie, ale nie tylko. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Wystarczy spojrzeć:

  • BeKeto Kitchen – to zamienniki konwencjonalnych produktów, których nie można spożywać w stanie ketozy, a za którymi prawdopodobnie będziesz tęsknić: chleb, erytrytol (idealnie się sprawdza w roli cukru) czy dżem. Marka dodatkowo proponuje kawę bogatą w tłuszcze i wzbogaconą o olej MCT oraz ashwagandhę, dzięki czemu nasz organizm uzyskuje wzrost energii w ciągu kilku minut od spożycia. To niskokaloryczne produkty o maksymalnie zredukowanej zawartości węglowodanów.
  • Niezbędnik BeKeto – w tej kategorii umieszczono składniki niezbędne do utrzymania diety ketonowej. W tej zakładce znajdziemy przede wszystkim oleje i ketony egzogenne wzbogacone o niezbędne minerały i witaminy.
  • Keto Przekąski – osoby stosujące dietę ketogeniczną mogą odczuwać potrzebę sięgnięcia po coś słodkiego. BeKeto oferuje zróżnicowane batony, ciastka, czekolady i kremy. Dobór składników pozwala zachować słodki smak przy jednocześnie wysokiej zawartości tłuszczy i niskiej podaży cukrów.
  • Keto Suplementy – w zakładce z suplementami umieszczono ketony egzogenne, spalacze tłuszczu i bestsellerowe elektrolity Ketolytes. Te ostatnie mają szczególne znaczenie, ponieważ podczas diety ketogenicznej może zabraknąć sodu i potasu. Składniki te mają duży wpływ na pracę mózgu i funkcjonowanie całego organizmu.
  • Zdrowie i Sport – marka proponuje także izolaty białka, spalacze i oleje MCT, które pomagają w osiągnięciu odpowiedniej wydajności podczas treningów.

Jak działają keto suplementy?

Korzystanie z suplementów podczas diety ketogenicznej ma istotne zalety:

  • pomaga w przestawieniu się na czerpanie energii z ciał ketonowych,
  • zaspokaja zapotrzebowanie na część witamin i minerałów takich jak magnez, potas czy sód, wspierając tym samym układ odpornościowy i nerwowy,
  • pozwala wybierać smaczne produkty o niskiej zawartości węglowodanów bez wyrzutów sumienia,
  • ułatwia przebywanie na diecie redukcyjnej.

Czy produkty BeKeto są wyłącznie dla osób na diecie ketogenicznej?

Korzystanie z suplementów na keto ma tu szczególne znaczenie – pozwala szybciej zacząć wytwarzać ciała ketonowe, jednocześnie redukując ryzyko efektów niepożądanych. Stosowanie najpopularniejszych suplementów z BeKeto jest wskazane we wszystkich dietach low-carb. Wyłączenie z jadłospisu produktów zbożowych, takich jak pieczywo czy płatki śniadaniowe, może powodować niedobory i wtedy suplementy stanowią doskonałe wsparcie. Jednakże jest to też dobry wybór dla osób będących na dietach niskowęglowodanowych i po prostu redukcyjnych. Elektrolity, dobrej jakości kwasy tłuszczowe czy izolaty białka będą świetną opcją w szczególności w przypadku osób uprawiających sport lub mających problem z dostarczeniem sobie wszystkich niezbędnych składników odżywczych podczas diety. Nam szczególnie smakują przekąski i zamienniki – są niskokaloryczne, dobrze zbilansowane, a przy tym zaspokajają chęć na słodycze. Produkty BeKeto są po prostu niezastąpione w walce o szczupłą sylwetkę!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *