Działanie zielonej kawy

Kawa zielona to odmiana , która zawiera dużą ilość kwasu chlorogenowego (GCA).  Który według przeprowadzonych badań naukowych jest związkiem ograniczającym wchłanianie glukozy. Organizm ludzki charakteryzuje atawistyczna cecha, która powoduje, że w okresie zwiększonego dostępu do substancji pokarmowych organizm niejako ?gromadzi zapasy?, by móc je wykorzystać w przypadku deficytu. Ograniczający wchłanianie glukozy kwas chlorogenowy zmusza organizm do wykorzystywania zapasów zgromadzonych dotychczas w tkankach ciała, co pozwala na skuteczne pozbycie się zbędnych kilogramów.

Ponadto wykazano, że kwas chlorogenowy ma korzystny wpływ na metabolizm, co w przypadku osób otyłych jest szczególnie istotne, ponieważ zwiększona aktywność metaboliczna pozwala znacznie szybciej spalać kalorie, a więc także chudnąć ? a co więcej, odchudzanie jest możliwe nawet bez konieczności zmiany diety i stylu życia.

Zmielone zielone ziarna Arabica Brazylia, przygotowane są specjalnie dla osób chcących skorzystać z odchudzających właściwości zielonej kawy  to doskonała kawa o szczególnym, miodowym smaku wzmocnionym słodką nutą. Odmiana ta charakteryzuje się niską kwasowością, łagodnością i powabem intensywnego aromatu.

Zielona kawa wspomaga proces odchudzania i pomaga zwalczyć cellulit. Reguluje tempo przyswajania węglowodanów. Zawarty w niej kwas chlorogenowy (ACG), zapobiega odkładaniu się tłuszczu. Kawa ta zawiera również wiele antyoksydantów i polifenoli.

Palenie kawy nadaje smak i aromat, ten który znamy i lubimy w filiżance czarnej kawy. Napar z zielonych ziaren ma cierpki i kwaskowaty smak i nie posiada charakterystycznego zapachu kawy. Niestety proces palenia niszczy wiele wartościowych składników, w tym kwas chlorogenowy (ACG), dlatego też przy odchudzaniu należy używać kawy, która nie była palona.

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. Gosia pisze:

    Od pewnego czasu odchudzam się wspomagając się zieloną kawą. Ponieważ napar mi n ie smakuje sięgnęłam po suplement z kawą Be Slim. Moja waga spadła i ustabilizowała się, czuję się lżejsza, a metabolizm przyspieszył.

  1. 19 stycznia 2016

    […] Uwaga ? ostatnio modne jest picie zielonej kawy. To wersja najłagodniejsza dla żołądka. Pisaliśmy już o niej w artykule ?Działanie zielonej kawy?. […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *