Zielona kawa – działanie

zielona kawa

Kawa zielona to odmiana , która zawiera dużą ilość kwasu chlorogenowego (GCA). Według przeprowadzonych badań naukowych jest związkiem ograniczającym wchłanianie glukozy. Organizm ludzki charakteryzuje atawistyczna cecha, która powoduje, że w okresie zwiększonego dostępu do substancji pokarmowych organizm niejako „gromadzi zapasy”. Dzięki temu może je wykorzystać w przypadku deficytu. Ograniczający wchłanianie glukozy kwas chlorogenowy zmusza organizm do wykorzystywania zapasów zgromadzonych dotychczas w tkankach ciała. Pozwala to na skuteczne pozbycie się zbędnych kilogramów.

Ponadto wykazano, że kwas chlorogenowy ma korzystny wpływ na metabolizm. W przypadku osób otyłych jest szczególnie istotne, ponieważ zwiększona aktywność metaboliczna pozwala znacznie szybciej spalać kalorie, a więc także chudnąć. Co więcej, odchudzanie jest możliwe nawet bez konieczności zmiany diety i stylu życia.

Zmielone zielone ziarna Arabica Brazylia, przygotowane są specjalnie dla osób chcących skorzystać z odchudzających właściwości zielonej kawy  to doskonała kawa o szczególnym, miodowym smaku wzmocnionym słodką nutą. Odmiana ta charakteryzuje się niską kwasowością, łagodnością i powabem intensywnego aromatu.

Zielona kawa wspomaga proces odchudzania i pomaga zwalczyć cellulit. Reguluje tempo przyswajania węglowodanów. Zawarty w niej kwas chlorogenowy (ACG), zapobiega odkładaniu się tłuszczu. Kawa ta zawiera również wiele antyoksydantów i polifenoli.

Palenie kawy nadaje smak i aromat, ten który znamy i lubimy w filiżance czarnej kawy. Napar z zielonych ziaren ma cierpki i kwaskowaty smak i nie posiada charakterystycznego zapachu kawy. Niestety proces palenia niszczy wiele wartościowych składników, w tym kwas chlorogenowy (ACG), dlatego też przy odchudzaniu należy używać kawy, która nie była palona.

Te produkty kupisz w naszym sklepie:

Możesz również polubić…

3 komentarze

  1. Gosia pisze:

    Od pewnego czasu odchudzam się wspomagając się zieloną kawą. Ponieważ napar mi n ie smakuje sięgnęłam po suplement z kawą Be Slim. Moja waga spadła i ustabilizowała się, czuję się lżejsza, a metabolizm przyspieszył.

  2. Daria pisze:

    Wczoraj na spotkaniu z moimi przyjaciółkami pojawił się temat odchudzania z zieloną kawą. Nie ukrywam, że jest to dla mnie absolutnie obcy temat, stąd też moje dzisiejsze poszukiwania informacji na ten temat. Jedna z koleżanek wypija napar z zielonej kawy, inna znowu stosuje suplement diety z zieloną kawą. Co jest według was lepsze? Chciałabym rozpocząć taką kurację odchudzającą właśnie z tym produktem. Niestety mieszkam w małej miejscowości, więc w sklepach lokalnych takich produktów nie znajdę. Jestem więc tak czy siak zmuszona, by zamówić zieloną kawę online.

  1. 19 stycznia 2016

    […] Uwaga ? ostatnio modne jest picie zielonej kawy. To wersja najłagodniejsza dla żołądka. Pisaliśmy już o niej w artykule ?Działanie zielonej kawy?. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *