Jaki sport uprawiać, żeby dieta dawała efekty?

Coraz więcej osób przekonuje się, że zbilansowana dieta połączona z regularną aktywnością fizyczną przynosi najlepsze efekty, jeśli chodzi o kształtowanie sylwetki i gubienie zbędnych kilogramów. Pod znakiem zapytania pozostaje jednak kwestia jaki rodzaj treningu jest najbardziej efektywny.

Najskuteczniejszy trening

Aktywność fizyczna jest zawsze dobra dla naszego zdrowia. Niekoniecznie musimy wykonywać ciężkie treningi na siłowni, aby zobaczyć zadowalające efekty. Możemy po prostu wybrać jazdę na rowerze czy nawet klasyczny spacer. Aktywność fizyczna powinna być dopasowana do naszych możliwości oraz upodobań. Dużą popularnością cieszy się nordic walking, czyli marsz z kijkami, w które możemy się zaopatrzyć w: https://www.e-horyzont.pl/turystyka/turystyka-gorska/kije-trekkingowe-i-nordic-walking.html. Nordic walking to bardzo uniwersalna aktywność, którą może wykonywać niemalże każdy. Marsz z kijkami przez godzinę w umiarkowanym tempie gwarantuje spalenie nawet 400 kalorii. Dodatkowo nordic walking świetnie przyspiesza nasz metabolizm.

Skuteczny trening to taki, który robimy z przyjemnością. Nie każdy jednak jest miłośnikiem sportu i wiele osób chce kończyć trening jak najszybciej. W takim wypadku idealnym rozwiązaniem będą treningi interwałowe, które trwają około 10-15 minut. Interwały polegają na naprzemiennym wykonywaniu intensywnej aktywności z umiarkowanym wysiłkiem. Dużą ilość kalorii spalamy zarówno podczas wykonywania treningu interwałowego, jak i po jego zakończeniu.

Jakie korzyści płyną z połączenia diety i treningów?

Aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na ogólną kondycję naszego organizmu. Treningi polepszają nasze samopoczucie, obniżają poziom stresu, a także poprawiają funkcjonowanie wielu narządów. Warto podkreślić, że aktywność fizyczna pomaga nam w kształtowaniu wymarzonej sylwetki. Mięśnie, które są regularnie angażowane do pracy, sprawiają, że ciało jest mocne i jędrne

Wiele osób narzeka na głód, który doskwiera im podczas diety redukcyjnej. Spożywanie małej liczby kalorii daje się we znaki i zazwyczaj objawia się słabym samopoczuciem, osłabioną koncentracją i ogólnym osłabieniem. Jeśli chcemy po prostu jeść więcej, a jednocześnie dążymy do zgubienia zbędnych kilogramów, wówczas aktywność fizyczna jest idealnym rozwiązaniem. Każdy trening pozwala na spalenie wielu kalorii, co przekłada się na mniej restrykcyjną dietę. Osoba ćwicząca może jeść więcej, niż osoba nieaktywna fizycznie, a efekty diety redukcyjnej będą takie same. 

Dieta redukcyjna – przypomnijmy podstawowe zasady

Dieta redukcyjna jest przeznaczona dla osób, które chcą zmniejszyć swoją masę ciała. Warto zaznaczyć, że do schudnięcia potrzebujemy wyłącznie deficytu kalorycznego, czyli spożywania mniejszej ilości kalorii, niż nasz organizm potrzebuje do utrzymania wagi. Nie musimy zatem wyszukiwać skomplikowanych diet, ponieważ liczą się przede wszystkim spożywane kalorie. Należy wskazać, że schudnąć możemy bez regularnej aktywności fizycznej, jednak jest to proces dłuższy i niekoniecznie maksymalnie zadowalający. Treningi wpływają na wiele aspektów naszej codzienności, ponieważ poprawiają zarówno zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Jak już zostało wspomniane, istnieje tak wiele rodzajów aktywności, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie i nie będzie traktował treningu jako kary. 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *