Olejki eteryczne – kiedy z nich korzystać?

Olejki eteryczne warto stosować w celu poprawy samopoczucia, łagodzenia objawów chorób i relaksacji. Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, jaki wpływ mają na Ciebie te naturalne substancje lotne, wytwarzane przez rośliny.

Aromaterapia – poczuj się lepiej!

Aromaterapia to metoda leczenia i relaksacji poprzez stosowanie olejków eterycznych w celu poprawy fizycznego i emocjonalnego samopoczucia. Olejki eteryczne są silnie skoncentrowanymi, naturalnymi związkami chemicznymi wytwarzanymi przez rośliny. Mogą pochodzić z ich kwiatów, liści, korzeni, gałęzi, kory czy owoców.

Olejki stosowane w aromaterapii mają różne właściwości, np. uspokajające (olejek lawendowy), pomocne w zmniejszaniu stresu i poprawiające jakość snu czy przeciwnie, orzeźwiające i pobudzające (np. olejek miętowy).

Aromaterapia jest stosowana w celu łagodzenia objawów chorób, takich jak bóle głowy, bóle mięśni, objawy astmy i alergii. Olejki eteryczne stosowane w aromaterapii są również stosowane do łagodzenia objawów depresji i lęku.

Olejki eteryczne do masażu

Olejki eteryczne można rozprowadzić w oleju naturalnym, najlepiej bezzapachowym (np. jojoba, kokosowym czy z pestek winogron), a następnie tak przygotowanymi preparatami masować ciało. W zależności od składu olejku eterycznego uzyskuje się działanie relaksujące, uspokajające lub energetyzujące i pobudzające. Takie własnoręcznie przygotowane preparaty świetnie sprawdzą się w domowym SPA, ale także podczas erotycznych zbliżeń.

Oczywiście intymne chwile można urozmaicić nie tylko olejkami do masażu, lecz również na wiele innych sposobów. Żeby się o tym przekonać, sprawdź ofertę dobrego sklepu z gadżetami erotycznymi – poznaj jeden z nich, klikając w link https://www.easytoys.pl/fleshlight.

Gotowe kosmetyki naturalne – szerokie zastosowanie olejków eterycznych

Olejki eteryczne są często wykorzystywane w gotowych kosmetykach naturalnych ze względu na swoje właściwości pielęgnacyjne i aromatyczne. Bogate w składniki odżywcze, antyoksydanty i przeciwzapalne substancje, pomagają poprawić wygląd skóry i włosów. Oto kilka przykładów zastosowania olejków eterycznych w kosmetykach:

  • Pielęgnacja skóry: olejki eteryczne są często dodawane do kremów, balsamów i masek do twarzy, aby pomóc poprawić wygląd i kondycję skóry. Niektóre z nich, takie jak np. olejek z drzewa herbacianego, mogą pomóc w łagodzeniu trądziku i stanów zapalnych skóry, podczas gdy olejki eteryczne z kwiatów (np. lawendowy), pomagają w łagodzeniu podrażnień skóry i poprawie jej elastyczności.
  • Pielęgnacja włosów: olejki eteryczne są często stosowane w kosmetykach do pielęgnacji włosów, takich jak szampony, odżywki i maski do włosów. Będący częstym składnikiem produktów kosmetycznych olejek rozmarynowy pomaga wzmocnić włosy i zapobiegać ich wypadaniu, a olejek z mięty pieprzowej łagodzi swędzenie skóry głowy.
  • Perfumy: olejki eteryczne są wykorzystywane w perfumach jako naturalne składniki zapachowe. W przeciwieństwie do syntetycznych zapachów nie zawierają chemikaliów i są bezpieczniejsze dla ciała.
  • Produkty do kąpieli: olejki eteryczne są często dodawane do produktów do kąpieli, takich jak sole i płyny. Zapewniają wówczas efekt aromaterapeutyczny, a jednocześnie poprawiają stan skóry.

Warto jednak mieć na uwadze, że niektóre olejki eteryczne mogą powodować reakcje alergiczne lub podrażnienia skóry, dlatego przed zastosowaniem kosmetyków zawierających te preparaty należy wykonać test skórny.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *