Czym jest detoks sokowy i na czym on polega?

Chcesz się pozbyć toksyn ze swojego organizmu? Jesteś fanem zdrowej diety i lubisz czuć się zdrowo? Detoks sokowy to idealna alternatywa dla osób dbających o swoje zdrowie. Poznaj czym jest oraz jakie zastosowania ma detoks sokowy.

Czym jest detoks sokowy?

Detoks sokowy to forma diety, która ma na celu oczyszczenie naszego organizmu z toksyn. Wtedy w naszej codziennej diecie posiłki są zastąpione przez soki warzywno-owocowe, najlepiej tłoczone na zimno. Podczas takiej diety wykluczone są inne posiłki, a soki są spożywane 5-6 razy dziennie. Taka forma diety, aby przynieść założone efekty powinna być prowadzona od 1 do 7 dni. Podjęcie się takiej diety samodzielnie nie jest wskazane. Podczas detoksu sokowego powinniśmy odpowiednio kontrolować dostarczaną ilość kalorii do naszego organizmu i stanu zdrowia.

Jednak aby zacząć detoks sokowy należy odpowiednio się do niego przygotować. Bardzo ważne jest, aby nasz organizm był wypoczęty. Dużo lepiej znosimy zmiany gdy jesteśmy wypoczęci i wyspani. Na czas detoksu sokowego należy również ograniczyć wysiłek fizyczny, który wzmaga nasz stan zmęczenia. Podczas tego detoksu do naszego organizmu dostarczamy niewielką ilość kalorii, która niekorzystnie wpłynie na nasz organizm podczas wysiłku. Przed rozpoczęciem tak radykalnej zmiany w naszym jadłospisie powinniśmy wprowadzać do naszych dań produkty lekkie, czyli warzywa i owoce po to, aby nasz organizm przyzwyczaił się do niewielkiej ilości spożywanych kalorii.

Zadajmy sobie pytanie, w jakim celu stosuje się detoks sokowy? Głównym powodem, dla którego po niego sięgamy jest odciążenie naszego układu trawiennego. Soki są lekkostrawne, co wpływa korzystnie na pracę naszych jelit. Spożywając soki przez pewien czas, jesteśmy w stanie również oczyścić nasz organizm z wszelkich toksyn, które się w nim nagromadziły. Antyoksydanty zawarte w warzywach i owocach mają działanie antybakteryjne oraz przeciwzapalne. Działają również antynowotworowo, co ma dobry wpływ na nasz stan zdrowia. Zwiększają naszą odporność i sprawiają, że jesteśmy znacznie mniej narażeni na choroby w okresie jesienno-zimowym. Jest to również sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów, a jednocześnie poprawienie naszego samopoczucia.

Niestety nie każdy może przejść na detoks sokowy. Istnieją choroby, które są przeciwwskazaniem do tego typu diety. Są to między innymi choroby wątroby, nerek, a także nadczynność tarczycy. Przed podjęciem jakiejkolwiek diety należy skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem, który określi, na jaką dietę możemy przejść i która z nich będzie dla naszego organizmu najbardziej odpowiednia.

Gdzie znaleźć najlepszy detoks sokowy?

Aby dostarczyć wszystkich niezbędnych składników w diecie sokowej, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z cateringu dietetycznego, który posiada w swojej ofercie detoks sokowy. Takie napoje zawierają wszystkie istotne do odpowiedniego funkcjonowania naszego organizmu składniki odżywcze. Gastro Monkey to catering, który oferuje najlepszej jakości soki tłoczone na zimno. Wszystkie składniki są ze sobą połączone w bardzo przemyślany sposób tak, aby cieszyły podniebienia każdego konsumenta. Dieta pudełkowa to forma diety, poświęcona osobom, które lubią się zdrowo odżywiać, ale nie posiadają zbyt dużo czasu wolnego, aby przyrządzać pyszne posiłki samodzielnie. Nie zwlekaj dłużej i już dziś oczyść swój organizm z toksyn za pomocą najlepszych soków od Gastro Money. Ciesz się zdrową i pyszną dietą detoksu sokowego już dziś!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *